image آدم هایی که همیشه خود را خوشبخت می دانند چه ویژگی هایی دارند

۱.همواره می خواهند این حس را با دیگران تقسیم کنند.

افراد خوشبخت تلاش میکنند با انجام کارهایی باعث شادی دیگران شوند. تقسیم شادی به خودی خود مسرت بخش است و به حفظ مثبت اندیشی کمک میکند. تحقیقات نشان می دهد مهربانی به دیگران باعث افزایش حس خوشبختی در خود فرد می شود.

۲.در مورد مسائل جزئی غر نمیزنند

به قطار نرسیدید؟ لیوان از دستتان به زمین افتاده و فرش خانه کثیف شده است؟ اصلاً مهم نیست.

تمرکز بر روی مسائل مهم و وسواس نداشتن در مورد مشکلات ناچیز و پیش پا افتاده مختص افراد خوشبخت است.

افراد شاد هیچگاه این واقعیت را کتمان نمیکنند که فراز و نشیب های زندگی عواملی هستند برای انعطاف پذیری و پیشرفت در آینده.

۳.لذت اتفاقات کوچک را درک کرده و آن ها را شیرین می پندارند

برای این افراد هیچ چیز به اندازه پخش شدن موسیقی مورد علاقه شان از رادیو یا فرضاً صدای پرندگان لذتبخش تر نیست.

افراد شاد از عناصر و رویدادهای اطرافشان حس رضایت می سازند.

۴.به موفقیت مردم افتخار میکنند

فرقی نمیکند موفقیت منحصر به آنان باشد یا دیگران، افراد خوشبخت در هر صورت از این اتفاقات به وجد می آیند.

جشن گرفتن موفقیت های دیگران شما را به آنان نزدیک تر میکند. با این کار زمانی که اتفاق خوبی برای شما می افتد، آنان نیز خوشحال شده و شما را در لحظات خوشتان همراهی میکنند.

۵.در لحظه زندگی میکنند

افراد شاد به خوبی می دانند زندگی در لحظه، کلیدی برای تثبیت کردن روحیه مثبت است. در یکی از جلسات برنامه آموزشی “تد تاک” (TED talk)، محققی نشان داد که چگونه گم شدن در لحظات زندگی باعث تقویت حس شادی و خوشبختی می شود.

۶.همواره روابط سالمی را با دیگران برقرار میکنند

فرد خوشبخت می داند که افراد، تجارب خوش را برای او رقم میزنند. صمیمیت چه در بعد عاطفی و چه در بعد فیزیکی در شادمانی و حس خوشبختی موثر است.

تحقیقی در سال ۲۰۱۲ نشان داد، ازدواج می تواند به عنوان عاملی برای تقویت حس شادمانی مد نظر قرار گیرد. البته باید توجه داشت که ازدواج تنها عامل حیاتی ایجاد یک زندگی شاد محسوب نمی شود.

افراد خوشبخت با توسعه زنجیره ارتباطات اجتماعی، حس بهتری نسبت به زندگی خود پیدا میکنند.

۷.هنگام فشارهای روحی می دانند چگونه به خود آرامش دهند

کاهش استرس یکی از مهمترین عوامل خوشبختی است. بنابراین اگر معتقدید فرد خوشبختی هستید، به احتمال زیاد با راهکارهای حفظ آرامش خود آشنایی دارید.

مطالعات نشان می دهد انجام مدیتیشن (تقویت تمرکز)، ورزش کردن و صحبت با دوستان از فشارهای روحی می کاهند.

۸.دید متفاوتی نسبت به پول و مسائل مالی دارند

از نظر افراد خوشبخت، پول همه چیز نیست. تحقیقات به تازگی نشان داده اند، اشخاصی که مادیات را به معنویت و رضایت درونی ترجیح می دهند، کمتر نسبت به زندگی حس مثبت نشان می دهند.

افراد شاد بیش از آنچه بر روی خرید جدیدترین اجناس بازار تاکید داشته باشند، به دنبال عوامل دیگری (مثل برقراری روابط مفید با دیگران) هستند.

۹.همواره قسمت پر لیوان را می بینند

افراد خوشبخت میتوانند حس خوشبختی را به خود القا کنند. آنان اتفاقات بد را به لحظات خوش بدل میکنند. شاید بتوان گفت واقع بینی باعث تقویت حس مثبت اندیشی در این افراد می شود.

فرد خوشبخت هنگام اتفاقات ناخوشایند تنها به اتفاقات خوش می اندیشد و مسائل را به صورت کلی به نفع خود می بیند.

۱۰.آنان اغلب یک خواهر دارند

شاید شما ارتباط خوبی با خواهر خود برقرار نکرده اید و به همین دلیل تصور میکنید هیچ ارتباطی بین داشتن خواهر و حس خوشبختی وجود ندارد. اما تحقیقی در دانشگاه “آلستر” خلاف آن را ثابت کرده است.

بر اساس نتایج این تحقیق، داشتن حداقل یک خواهر چه برای مردان و چه برای زنان مفید بوده و احساس مثبتی را در آنان تقویت میکند.

۱۱.پیدا کردن دوست های جدید برای آنان کار راحتی است

از آنجا که افراد خوشبخت همواره تلاش میکنند باعث شادی دیگران شوند، مردم تمایل دارند با آن ها ارتباط عمیق تری برقرار کنند.

تحقیقی نشان داده است، مردم اصولاً کسانی را برای دوستی انتخاب میکنند که باعث شادی شان شوند. بر اساس این مطالعات، در صورت برخورداری از دوستی شادمان، احتمال شادی تان به میزان ۱۵ درصد افزایش می یابد.

۱۲.به اهدافشان دست یافته اند (در عین حال هدف های بیشتری را دنبال میکنند)

رسیدن به اهداف باعث شادی افراد می شود. افراد شاد همواره در تلاشند تا به هدفشان برسند و بدین وسیله حس رضایت و خوشبختی را در خود تقویت کنند.

تحقیقی در سال ۲۰۱۱ نشان داد، افرادی که اهداف بزرگ در سر می پرورانند، نسبت به کسانی که توقع کمی از زندگی دارند، احساس خوشبختی بیشتری میکنند.

۱۳.به لبخند زدن عادت کرده اند

شاید بتوان گفت عکس های یادگاری به نوعی معرف حس خوشبختی در افراد هستند.

تحقیقی نشان داد افرادی که در جشن فارغ التحصیلی دبیرستان عکس هایی با چهره های بشاش به ثبت رسانده اند، به احتمال کمتری در سال های بعد نسبت به انتخاب همسر و زندگی زناشویی ابراز ناراحتی میکنند.

محققان در توصیف دلیل آن گفتند این افراد دارای شخصیت های شادتری بوده و روابط اجتماعی خود را دائماً گسترش می دهند.

۱۴.راحت می خوابند

زندگی شاد باعث می شود افراد خواب راحتی داشته باشند. محققان دانشگاه “کورنل” آمریکا نشان دادند، کسانی که راحت می خوابند و قبل از خواب در رختخواب غلت نمیزنند، حس بهتری نسبت به زندگی دارند.