آجیل را چطور باید و کجا نگهداری کنید تا خراب نشود

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آجیل را چطور باید و کجا نگهداری کنید تا خراب نشود

image آجیل را چطور باید و کجا نگهداری کنید تا خراب نشود

مدت و مکان نگهداری آجیل ها به دما و رطوبت محیط بستگی دارد، عمر مفید نگهداری آجیل ها در دمای اتاق از دمای یخچال و فریزر کمتر است و مغزهایی که بیش از چند ماه در دمای گرم اتاق نگهداری شوند کیفیتشان را از دست خواهند داد.

اگر میخواهید مغزهای آجیلی را در دمای اتاق نگهداری کنید بهتر است ابتدا آنها را به مدت ۴۸ ساعت در فریزر قرار دهید تا آفات و تخم و لاروی احتمالی موجود در آنها از بین برود؛ اما اگر میخواهید مغزها را در یخچال نگهدارید دیگر به این کار نیازی نیست.

زمانی که آجیل را در دمای اتاق نگهداری میکنید، برای آنکه رطوبت و بوهای خارجی جذب آن نشود، باید آنها را در ظروف پلاستیکی یا شیشه ای دربسته و مقاوم به نور و رطوبت و بو قرار دهید.

▪ آیا گردویی که روغن آن تند شده باشد برای سلامت مضر است یا خیر

مصرف گردویی که روغن آن تند و طعمش نامطبوع شده باشد برای سلامت مضر نیست، اما کیفیت تغذیه ای چندانی ندارد.

تکفارس آی آر

بهتر است برای حفظ کیفیت و ارزش تغذیه ای پسته نیز آن را در پوسته سختش نگهداری کنید و از خرید پسته مغزشده اجتناب کنید. اغلب مغزها ترجیحا با پوست، به مدت یکسال در یخچال قابل نگهداری هستند و بین یک تا سه سال هم می توان آن ها را در فریزر نگه داشت. برای اینکه از خواص تغذیه ای و طعم خوشایند مغزهای آجیلی نهایت بهره را ببرید بهتر است آنها را به اندازه نیاز تهیه کنید و به صورت تازه بخورید زیرا این نوع محصولات با گذشت زمان در محیط یخچال و فریزر بوی مواد غذایی دیگر را به خود می گیرند و طعمشان هم ناخوشایند می شود.

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی و تازه
  1. چطور بادمجان کبابی با پنیر درست کنیم
  2. مصرف برنج قهوه ای به جای برنج سفید چه فایده ای دارد
  3. آموزش تصویری درست کردن دسر انار در شب یلدا برای مهمانی
  4. آموزش تهیه سیر ترشی هندی
  5. آموزش پخت میگو با سیر غذای خوشمزه و مقوی
  6. چطور با توت فرنگی شیرینی بپزیم

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید