آب خیار نوشیدنی معجزه گر برای سلامت

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آب خیار نوشیدنی معجزه گر برای سلامت

image آب خیار نوشیدنی معجزه گر برای سلامت

همین ابتدا خوب است این مورد را یادآوری کنیم که از نظر طب سنتی طبع خیار سرد است پس افراد با مزاج سرد باید در مصرف آن احتیاط کنند و حتما آن را با مصلحش یعنی عسل یا خرما و یا ادویه جاتی مثل سیاه دانه و زنیان و یا نعناع مصرف کنند.

▪ تقویت استخوان ها

شما می توانید با نوشیدن آب خیار، میزان توصیه شده ی نیاز روزانه تان به ویتامین K را تأمین کنید. ویتامین K باعث تقویت بافت استخوان شده، سلامت کلیه ها را حفظ کرده و نقش مهمی در لخته شدن خون دارد.

▪ پیشگیری از سرطان

تکفارس آی آر

بسیاری از انواع سرطان شامل کارسینوم (سرطان هایی که توانایی متاستاز دارند)، سرطان های مربوط به اندام های تولید مثلی زنان و آدنوکارسینوم را می توان با مصرف منظم آب خیار پیشگیری کرد. زیرا خیار حاوی مواد مغذی مهمی است که از رشد این سرطان ها جلوگیری میکند.

▪ حالت اسیدی خون را تعدیل میکند

اسیدی شدن یک مشکل بسیار رایج است که می تواند تأثیرات دردسرسازی به بار بیاورد.

آب خیار دارای مواد معدنی قلیایی (آلکالین) است که سطح pH خون را تنظیم میکند. همچنین می تواند با نوشیدن منظم آب خیار، گاستریت معده و زخم اثنی عشر را درمان کرد.

▪ بدنتان را آب رسانی میکند

www.takfars.ir

۹۵ درصد خیار از آب است و برای همین ظرفیت بالایی که از آب دارد می تواند بدن را به خوبی آبرسانی کند، سموم را دفع کند، بدن را خنک کند، گوارش را تسهیل کند و کاهش وزن را دربر داشته باشد. اگر بدنتان آب کافی و مورد نیازش را در اختیار داشته باشد، فواید بیشماری نصیبتان خواهد شد.

▪ مبارزه با کلسترول و دیابت

ثابت شده که استرول های موجود در خیار میتوانند سطح کلسترول بد خون را پایین بیاورند. آب خیار به لوزالمعده در تولید انسولین نیز کمک میکند و به همین علت برای حفظ بهینه ی قند خون در بیماران دیابتی بسیار مفید است.

▪ کاهش درد مفاصل

خیار حاوی مقادیر زیادی سیلیکا است که گفته می شود با تقویت بافت های همبند، سلامت مفاصل را افزایش می دهد. آب خیار سرشار از ویتامین های A، B1، B6، C و D، اسید فولیک، منیزیم، کلسیم و پتاسیم است. اگر آب خیار را با آب هویج ترکیب کنید، این مواد مغذی میتوانند نقرس را تخفیف داده و درد مفاصل را هم تسکین دهند.

▪ التیام آفتاب سوختگی

اگر در تابستان بدون اقدامات محافظتی مناسب در برابر اشعه ی آفتاب، بیرون بروید احتمال اینکه دچار آفتاب سوختگی شوید بسیار زیاد است. در چنین شرایطی، ماساژ ناحیه ی آسیب دیده با آب خیار می تواند مفید باشد و شما فوراً تأثیر التیام بخشی و خنک کنندگی آن را خواهید دید.

▪ تقویت سیستم ایمنی

آب خیار دارای مس است و مس هم به مغز کمک میکند تا فرارسان های عصبی تولید کند. مس به تولید سلول های قرمز و تقویت سیستم ایمنی نیز کمک میکند. همچنین مس از بدن شما در برابر آسیب سلولی در مواجهه با سموم محیطی محافظت میکند. مس، مسئول تولید انرژی قابل استفاده بوده و به همین دلیل بدن و ذهنتان را فعال و سالم نگه می دارد.

▪ تقویت دندان ها و استخوان ها

تک فارس

اگر گیاهخوار هستید، حتماً آب خیار را جایگزین شیر کنید. تقویت دندان ها و استخوان ها، افزایش تراکم استخوانی، کمک به سیستم عصبی در انتقال پیام های عصبی و کمک به بدن در حفظ تعادل هورمونی، تنها چند مزیت از فواید نوشیدن آب خیار است.

▪ حفظ پوستی بی عیب و نقص

نوشیدن روزانه ی آب خیار به شما کمک میکند تا پوستی شفاف و درخشان داشته باشید. بسیاری از کارشناسان زیبایی عقیده دارند آب خیار، جوش و آکنه را برطرف میکند. خیار دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان است که می تواند التهابات را کاهش داده و عیب و ایرادهای پوستی ناشی از بالا رفتن سن را کمتر کند. همچنین خیار یکی از در دسترس ترین سبزیجات موجود در بازار است که منبعی از خوبی و سلامتی به شمار می رود. نوشیدن روزانه ی آب خیار می تواند بدن و پوستتان را تغذیه کرده و سلامت عمومی تان را ارتقاء بدهد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا سیستم ایمنی بدن من ضعیف است
  1. چطور هم لاغر شویم و همه عضله های ما آب نشود

  2. چند لیوان آب در طول روز از نظر علمی تایید شده

  3. ضرر ایستاده آب نوشیدن برای سلامتی بدن

  4. دوش گرفتن با آب سرد چه فایده ای برای سلامتی دارد

  5. اگر اهل ورزش هستید نوشیدنی ورزشی را مصرف کنید

  6. چه خوراکی هایی به صورت طبیعی چربی بدن را آب میکنند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات