▪اگر شلوار شما خیلی بزرگ است آن را با آب داغ بشویید

اگر شلوار شما مقداری کش آمده است، تنها کافی است تا آن را به همان شیوه‌ی قبلی اما با آب داغ شست‌وشو دهید. درصورتی‌که جنس پارچه‌ی جین شما از پنبه باشد این روش به‌خوبی جواب می‌دهد. نکته‌ی مهم این است که نباید از هرگونه نرم‌کننده‌ی پارچه برای شست‌وشو استفاده کنید.

▪آن را در خشک‌کن با دمای بالا قرار دهید

پس‌ازاینکه لباس جین خود را با آب داغ شستید، در صورت داشتن خشک‌کن مجزا آن را درون خشک‌کن قرار داده و با دمای بالا خشک‌کنید. دمای بالا سبب جمع شدن الیاف پارچه شده و لباس جین شما را به حالت اولیه بازمی‌گرداند.

▪یک تکه کش کوچک در قسمت پشت کمر شلوار خود بدوزید

اگر قسمت کمر شلوار شما کمی شل شده است، از این روش استفاده کنید؛ یک تکه کش به اندازه‌ی ۱۰ سانتی‌متر را از داخل به پشت کمر شلوار بدوزید.

▪شلوار خود را با آب ولرم مرطوب کرده و سپس کمی بکشید

این روش آسان‌ترین راه برای بزرگ‌تر کردن یک لباس جین کوچک‌شده است. شلوار خود را با آب ولرم مرطوب کرده و سپس آن را بر روی زمین پهن کنید. بر روی پاهای شلوار خود ایستاده، خم شده و با دستان خود تا زمانی که شلوار مرطوب است آن را به بالا بکشید. در کشیدن آن‌ها به هر جهت نگران نباشید. در صورت نیاز به تکرار این کار مجدداً شلوار را با آب ولرم خیس کنید.

▪درحالی‌که شلوار خود را پوشیده‌اید، در وان آب گرم بنشینید

این کار ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما جواب می‌دهد؛ شلوار جین خود را پوشیده و در داخل وان آب گرم بنشینید. آب گرم (نه آب خیلی داغ) به شل شدن و کش آمدن الیاف پارچه کمک می‌کند. پس از این کار شلوار را از پا درآورده و درجایی آویزان کنید تا خشک شود.

▪نوار دور شلوار را به‌دقت جدا کنید

این تکنیک کمی پیشرفته‌تر است، اما اگر به دنبال رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب هستید عالی است. درزهای کناری شلوار خود را به اندازه‌ی ۵ تا ۷ سانتی‌متر بشکافید و نوار دو شلوار در این محل را ببرید. حالا یک تکه پارچه‌ی لی مجزا را به‌منظور افزایش دور کمر به شلوار خود بدوزید. برای درک بهتر به تصویر زیر نگاه بیندازید.