image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

Valentino assoluto

شرکت ایتالیـایــی ولنتینو، هرچند دیگر توسط لودیک گاراوانی اداره نمی‌شود و در سال ۲۰۰۸ با اعلام بازنشستگی از دنیای طراحی کنار رفت، اما همچنان شرکت خوشنام و معتبری است که می‌توان به سلیقه مدیران آن در تولید عطری خاص و مطلوب اعتماد کرد. الیور کرسپ، طراح عطر جدید ولنتینو است که شیشه شکیل و زیبای آن، خاطره همیشگی عطرهای ولنتینو را زنده می‌کند. کرسپ می‌گوید: «رایحه اصیل ایتالیایی دارد و به‌همین دلیل عطری مناسب برای شب است». این عطر ماندگاری خوبی دارد و تمام شب با شما می ماند.

Madly kenzo

برند کنزو توسط یک طراح ژاپنی راه اندازی شد. او در پایان قرن بیستم بازنشسته شد و وارثان او راه کنزو را ادامه می دهند.

image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

شرکت کنزو برای اغلب خانم‌ها به‌ویژه خانم‌هایی که حول و حوش ۳۰سالگی قرار دارند، نام خوش‌خاطره‌ای است. در عنفوان جوانی این خانم‌ها، کنزو یک شرکت بی‌رقیب در تولید عطرهای دوست‌داشتنی بود و عطرهایی مانند کنزو فلاور، محبوبیت باور نکردنی داشتند. آمار فروش این عطر برای چند سال پیاپی، موفقیت این عطر را نشان می‌دهد. کنزو همیشه به تولید عطرهایی با محبوبیت عمومی شهرت داشته است. جدیدترین محصول این شرکت Madly kenzo است که بویی مشابه عطر آزارو کوچر دارد. این عطر سال۲۰۰۸ تولید شد و می‌توان گفت موفق‌ترین عطر زمان خودش بود. یکی از دلایل موفقیت آن عطر، دوام آن بود. مدل کنزو به اندازه آزارو کوچر ماندگاری ندارد و دوام آن در حد متوسط است.

image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

dot Marc Jacob

در حالیکه در اغلب عطرهای زنانه، بیش از همه از عصاره گل استفاده می‌شود، عطر جدید مارک جیکوب، ترکیب گل و میوه است. دلیل خوب و موثقی نیست ولی در سلیقه عمومی، چنین عطری بیشتر به دختران جوان و نوجوان توصیه می‌شود تا خانم‌های میانسال. این عطر به‌دلیل استفاده از میوه‌ آلبالو، سنگینی بوی گل را ندارد و با حسی از شادابی همراه است. سازنده این عطر علاقه خاصی به میوه‌های استوایی داشته است، مثلا میوه اژدها که نوعی میوه استوایی خاص است.

image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

Moschino Pink bouquet

شکل ظاهری این عطر شبیه دو عطر قبلی موچینو است که در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ تولید کرد. علاوه بر شکل ظاهری، همان نشاط و حس جوانی دو عطر قبلی در این عطر هم دیده می‌شود؛ به‌همین دلیل عطری مناسب برای طول روز و موقعیت‌های نه‌چندان رسمی است. عطرهای موچینو به‌دلیل داشتن بوی نشاط همیشه بین خانم‌های جوان و بیشتر نوجوان محبوب بوده و هستند.

image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

Pour femme Dolce &Gabbana

بازهم یک شرکت ایتالیایی و یک عطر پرآوازه دیگر. شرکت دلچه اند گابانا، سال ها بعد از حضور جدی و پررنگش در دنیای طراحی لباس، در سال ۱۹۹۲ عطر زنانه تولید کرد. این عطر تبدیل به یکی از عطرهای ماندگار قرن گذشته شد و حالا بعد از ۲۰ سال، طراحی و تولید عطرهای مختلف سعی کرده عطری بسازد که خاطره خوش اولین عطر دلچه اند گابانا را زنده کند. این عطر هم ترکیب خوش‌بویی از عصاره میوه و گل است.

image, معرفی خوشبوترین عطرهای زنانه سال ۲۰۱۳

Gucci flora The garden

در سال جاری میلادی که بیشتر از دو، سه ماه تا پایان آن باقی نمانده، شرکت‌های ایتالیایی در رقابت با شرکت فرانسوی که خود را مدعی ساخت بهترین عطرهای دنیا می‌دانند، بیشتر فعال بودند و کارنامه پربارتری دارند. یکی دیگر از عطرهای جنجالی امسال، مجموعه‌ای بود که گوچی عرضه کرد. سال‌ها پیش گوچی، عطری با نام فلورا طراحی کرد. یک عطر ملایم زنانه با رایحه مطبوعی از گل​ که حتی در ابتدای استفاده از عطر، بوی سنگینی احساس نمی‌شد. گوچی در سال ۲۰۱۲، یکبار دیگر سراغ فلورا رفته و با همان ترکیب اصلی فلورا یک باغ از عطر گل‌ها ارائه کرده است. فلورای جدید مجموعه‌ای شامل ۵ عطر است که باغ نامگذاری شده و در هرکدام بوی یک گل بارز است. این مجموعه ۵تایی بنفشه بخشنده، مگنولیا سحرآمیز، شکوفه نارنج باشکوه، رز جذاب و مریم مهربان نامگذاری شده‌اند. با این نامگذاری مشخص است که در هرکدام عصاره چه گلی استفاده شده است.


همچنین بخوانید: