گاهی اوقات برخی وسیله های بسیار عجیبی را در اینترنت برای فروش می گذارند.

پف فیل

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

در سال ۲۰۰۹، “بیل بنت” تنها یک عدد پف فیل را به قیمت ۱٫۸۵ دلار فروخت. او می گوید تنها برای آزمایش این مزایده را راه انداخته است ولی برخی از افراد با یکدیگر شروع به مجادله کردند و نزدیک به ۲ دلار تنها برای یک پف فیل پول پرداخت کردند.

آب

“وید جونز” چندی پیش مزایده ای راه انداخت و در آن آبی که یک خواننده مشهور خورده بود را به فروش رساند. جونز در سال ۱۹۷۷ در یک کنسرت شرکت کرد و در آن خواننده آبی را نوشید و باقی مانده آن را در یک لیوان به او که تنها ۱۳ سال داشت داد. او این آب را نگه داشت و در سال ۲۰۰۸ در یک مزایده به قیمت ۴۵۵ دلار آن را به فروش رساند.

خودرو زیر یک دلار

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

در سال ۲۰۰۵ یک اتفاق جالب در مزایده های اینترنتی رخ داد. مردی برای آنکه همسرش را عصبانی کند خودروی او را در اینترنت تنها به قیمت ۷۷ سنت برای فروش گذاشت. او در اطلاعیه خود نوشت: قبل از اینکه همسرم به خانه برگردد باید این خودرو را بفروشم. او این خودرو را تنها در ۵ دقیقه به فروش رساند.

نیوزیلند

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

نیوزیلند یک کشور مستقل است اما در سال ۲۰۱۱ یک مرد استرالیایی این کشور را برای فروش قرار داد. او بعد از ایجاد یک جنجال ۶ هزار نفر را به مزایده خود جذب کرد و نزدیک بود این کشور را با قیمت ۳ هزار دلار به فروش برساند اما پلیس سریعا مطلع شد و این مزایده را بست اما هویت اصلی این فرد مشخص نشد.

روح

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

در سال ۲۰۱۰ “مارتین فاوست” روح دوست خودش را برای فروش گذاشت و در اطلاعیه فروش آن نوشت: دوست من بسیار تفریح را دوست داشت و باید روزانه آن را به گردش ببرید. این مزایده برای ۶ روز در اینترنت قرار داشت و افراد زیادی برای خرید آن اقدام کردند اما بعد از ۶ روز این مزایده از سطح اینترنت حذف شد و قوانین تازه ای نیز در سایت های مزایده ای برقرار شد.

ایسلند

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

در سال ۲۰۰۸ یک فروشنده ناشناس ایسلند را برای مزایده گذاشت. در آن زمان ایسلند نزدیک به ۵ بیلیون دلار بدهی به روسیه داشت و فروشنده فکر می کرد می تواند با فروختن ایسلند بخشی از بدهی را بپردازد. این جزیره در طی چند روز ۱۷ میلیون دلار ارزش گذاری شد. نکته جالب این است که کسی این مزایده را از اینترنت حذف نکرد و سرانجام آن نیز معلوم نشد.

تمام زندگی

image, فهرست خواندنی مزایده های عجیب غریب در جهان

“جان آشر” تمام زندگی خود را در سال ۲۰۰۸ در اینترنت به فروش گذاشت. او خانه، خودرو، موتور سیکلت و هر چیزی که داشت را برای فروش گذاشت. او انگیزه خودش را رهایی از زندگی حداقل برای چند روز می دانست و می خواست حداقل برای چند روز راحت و بدون هیچ دغدغه ای زندگی کند. او تمام زندگی اش را بعد از چند روز مزایده به قیمت ۳۸۴ هزار دلار به فروش رساند.


همچنین بخوانید: