image, آموزش عکس به عکس ساخت گلدان زیبای بچگانه با بطری پلاستیکی

لوازم مورد نیاز برای ساخت گلدان با بطری نوشابه :

بطری نوشابه :۲ عدد (رنگ بطری اهمیتی ندارد چون میخواهیم رنگش کنیم)

قیچی :برای برش دادن به بطری ها

رنگ و قلمو :برای تزئین و رنگ آمیزی گلدان ها (پیشنهاد من استفاده از رنگ گواش است)

کاغذ :برای پرینت طرح مورد نظر جهت تزئین گلدان ها

طناب یا نخ کناف :برای آویزان کردن گلدان ها

در ابتدا بگم که من برای طراحی شکل ظاهری گلدان ها قصد دارم چهره ی دو تا از شخصیت های محبوب کارتونی Bunny و Teddy استفاده کنم، شما در ابتدا طرح زیر رو دریافت کنید و اون رو برروی کاغذ چاپ کنید :

image, آموزش عکس به عکس ساخت گلدان زیبای بچگانه با بطری پلاستیکی

مراحل ساخت گلدان

در مرحله ی بعد همانند تصاویر زیر ابتدا بطری ها رو از وسط برش بدید و سپس طرح Bunny و Teddy رو به ترتیب روی هر بطری قرار داده و از نیمه ی بالایی طرح با استفاده از قیچی چهره ی Bunny و Teddy رو به ترتیب روی بطری ها دربیارید.

سپس در دو طرف بطری همانند تصاویر دو بخش برای قلاب گلدان ها اختصاص داده تا بتونیم در آخر از اون محل طناب نازکی رو رد کرده و گلدان ها رو در محل های مورد نظر آویزان کنیم.

image, آموزش عکس به عکس ساخت گلدان زیبای بچگانه با بطری پلاستیکی

حالا سطح بیرونی گلدان ها رو با رنگ سفید به طور کامل پوشش بدید.

image, آموزش عکس به عکس ساخت گلدان زیبای بچگانه با بطری پلاستیکی

در این مرحله با توجه به سلیقه ی خودتون هرکدام از گلدان ها رو رنگ آمیزی کنید، میتونید از تصاویر زیر الهام بگیرید ولی من مطمئنم که شما بهتر از من میتونید گلدان هاتون رو رنگ آمیزی کنید.

بعد از رنگ آمیزی به گلدان ها استراحت بدید تا رنگ ها به طور کامل خشک شوند.حالا با استفاده از یک طناب نازک یا نخ کناف محکم برای گلدان هاتون آویز درست کنید.

سپس میتونید مستقیما گلدان های کوچیک خودتون رو داخل این گلدان زیبا قرار بدید یا گیاه رو از درون گلدان خودش درآورده و بعد به گلدان تزئینی منتقل کنید. من پیشنهاد میکنم روش اول رو استفاده کنید و اجازه بدید گیاه در گلدان اصلی خودش باقی بمونه و شما همان گلدان رو به همان صورت درون این گلدان تزینی قرار بدید.

حالا میتونید این گلدان زیبا رو به صورت آویز یا نشسته به محیط داخلی منزلتون آورده و منزلتون رو سبز کنید.

با توجه به طرح روی گلدان ها من تصمیم گرفتم که از این گلدان ها در اتاق بچه ها استفاده کنم.

در ضمن حتما به این نکات دقت کنید که آیا گیاهی که درون گلدان قرار میدید این قابلیت رو داره که در محیط داخل منزل نگه داری بشه یا خیر و نکته مهم تر اینکه آیا گیاه مورد نظرتون برای بچه ها ایجاد حساسیت میکنه یا خیر.


همچنین بخوانید: